Grid Blast

8.0
45 speltimmar
Tack, din röst har registrerats och kommer att visas snart.
0

Spel detaljer

Vad handlar Grid Blast om?

Grid Blast är ett polerat blockpusselspel där du placerar färgglada ädelstensblock på en 8x8-bräda. Dra bitar från brickan, rotera dem och fyll hela rader eller kolumner för att frigöra utrymme. Bygg komboserier, rensa speciella stjärnädelstenar och jaga högre poäng med smarta placeringar. Snygg grafik, tillfredsställande ljud och snabba rundor gör det lätt att spela om och om igen. Spela Grid Blast-spelet på Y8 nu.

Vad gör Grid Blast roligt att spela?

Det roliga kommer från att placera ädelstensblock, rensa rader och bygga komboserier. Att rotera bitar, byta plats på fack och stjärnädelstenar tillför mer strategi till varje drag.

Kan vi spela Grid Blast på mobilen?

Ja, Grid Blast kan spelas både på mobila enheter och på stationära datorer. Det körs direkt i webbläsaren och kräver inga nedladdningar.

Vad gör vi egentligen i Grid Blast?

Du drar block till rutnätet, roterar bitar och fyller hela rader eller kolumner. Du rensar även stjärnädelstenar, hanterar brickor och ser till att ha tillräckligt med plats för nästa block.

Är Grid Blast gratis att spela?

Ja, Grid Blast är gratis att spela på Y8 och körs direkt i din webbläsare.

Kan vi spela Grid Blast i helskärmsläge?

Ja, Grid Blast kan spelas i helskärmsläge för en bättre helhetsupplevelse.

Vilka spel kan vi prova härnäst?

Utforska fler spel i vår Tänker spel och upptäck populära titlar som Watermelon Puzzle, Trivia! Best Family Quiz, Thief Puzzle Online och 100 Doors Challenge – alla tillgängliga att spela direkt på Y8 Games.
Kategori Tänkande Spel
Tillagd den 29 JUL 2026
Kommentarer