Neon Meridian

8.0
78 speltimmar
Tack, din röst har registrerats och kommer att visas snart.
0

Spel detaljer

Vad handlar Neon Meridian om?

Neon Meridian är ett neonfärgat geografi-spel där varje rutt beror på din kunskap om länder och huvudstäder. I Country Run styr du mot flaggan som matchar landsnamnet. I Capital Run ska du identifiera landet utifrån dess huvudstad samtidigt som du hanterar sköldar, faror och streaks. Spela Neon Meridian på Y8 nu.

Vad gör Neon Meridian roligt att spela?

Det roliga kommer från att blanda fartfyllt löparspel med geografiutmaningar. Flaggor, huvudstäder, sviter, sköldar och faror på kontinenterna gör varje löprunda spännande.

Kan vi spela Neon Meridian på mobilen?

Ja, Neon Meridian kan spelas både på mobila enheter och på stationära datorer. Det körs direkt i webbläsaren och kräver inga nedladdningar.

Vad är huvudmålet i Neon Meridian?

Huvudmålet är att slutföra World Tour och få så hög poäng som möjligt. Du går vidare genom att bygga streaks, överleva svårare kontinenter och förbättra dina kunskaper i geografi.

Är Neon Meridian gratis att spela?

Ja, Neon Meridian är gratis att spela på Y8 och körs direkt i din webbläsare.

Kan vi spela Neon Meridian i helskärmsläge?

Ja, Neon Meridian kan spelas i helskärmsläge för en bättre helhetsupplevelse.

Vilka spel kan vi prova härnäst?

Utforska fler spel i vår Tryckskärm spel och upptäck populära titlar som Draculaura Blind Date, Ellie Equestria Girls Fan, Math Html5 och Save the Uncle – alla tillgängliga att spela direkt på Y8 Games.
Kategori Tänkande Spel
Utvecklare ClarusGames
Tillagd den 30 JUL 2026
Kommentarer