Pencil Cup

7.9
169 speltimmar
Tack, din röst har registrerats och kommer att visas snart.
0

Spel detaljer

Vad handlar Pencil Cup om?

Pencil Cup är ett fartfyllt 3 mot 3-arkadfotbollsspel som spelas på en livlig, handritad plan. Välj mellan åtta färgglada pennlag och tävla i lägena Friendly, Quickplay eller Cup. Passa, skjut, tackla, styr målvakten och använd smart lagspel för att vinna varje match. Repriser, korrekta omstarter av spelet, skickliga motståndare och golden goal-turneringar gör varje match spännande. Spela Pencil Cup på Y8 nu.

Vad gör Pencil Cup roligt att spela?

Det roliga kommer från snabba 3 mot 3-fotbollsmatcher med färgstarka handritade lag. Snabba kontroller, lagarbete, repriser och Cup-läge gör varje match energifylld.

Kan vi spela Pencil Cup på mobilen?

Nej, Pencil Cup är utformat för att spelas på stationära datorer och fungerar bäst på datorer med tangentbord eller mus.

Vad är huvudmålet i Pencil Cup?

Huvudmålet är att vinna matcher och bli det bästa laget i cupen. Du går vidare genom att förbättra lagarbetet, göra mål, försvara dig väl och vinna i golden goal-ögonblick.

Är Pencil Cup gratis att spela?

Ja, Pencil Cup är gratis att spela på Y8 och körs direkt i din webbläsare.

Kan vi spela Pencil Cup i helskärmsläge?

Ja, Pencil Cup kan spelas i helskärmsläge för en bättre helhetsupplevelse.

Vilka spel kan vi prova härnäst?

Utforska fler spel i vår Pinne spel och upptäck populära titlar som Stickman Bridge Constructor, Rope Rescue Puzzle, Stickman Party Electric och Break Stick Completely – alla tillgängliga att spela direkt på Y8 Games.
Kategori Sportspel
Tillagd den 28 JUL 2026
Kommentarer